fbpx

Minust

Sigrid_Huik

Minu teekond loometöös

Lõpetasin Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tekstiilikunstikuna 1988. aastal. Koolist sain kaasa batika tehnika armastuse. Pärast kooli töötasin Tartu Kunstitoodete Kombinaadi ARS siidimaali ateljees autoritiraaži kunstnikuna ja maalisin külmbatika tehnikas. Kõik oli käsitöö ja iga sall või rätik erinev. Ükski disain ei kordunud — sain tööks vabad käed.

Alates 1997. aastast olen vabakutseline kunstnik ja jätkanud siidist sallide ja rätikute maalimist. Olen teinud eri asutustele ainueksemplare kinkesallideks.

Õhulise tekstuuri ja voolavusega siid on ideaalne interjöörides nii kardinate, dekoratiivesemete kui ka seinatekstiilidena. Võluvas kuumvaha tehnikas olen loonud nii näitusetöid kui ka sisekujundustekstiilide era- ja eritellimusi.

 

Sigrid Huik - Põime "Peegel"

Vaheldust toovad loomingusse kootud piltvaibad. Gobeläänid on valminud peamiselt näitusteks ja nende värviküllases tundemängus kajastuvad elu erinevad tahud. Vaibakudumise pikka ja rahulikku protsessi nautides panen mängu oma fantaasia, rakendan seda kavandist kuni vaiba valmimiseni.

Sigrid Huik - Gobelään "Sina"
Shopping Cart
etEstonian